top of page

Kurumsal

PHOTO-2018-08-17-11-21-10.jpg

Uzun yıllar mobilya tasarım ve imalat alanında faaliyet gösteren kurum, çalışmalarına karavan üretimi, tamiratı ve donanım sağlama alanı ile devam emektedir.

Kurumun en genel çerçevede amacı, yaşadığımız gezegen olan Dünya’nın evimiz olduğu gerçeğinden yola çıkarak; yolda olmak, seyahat etmek, seyyah olmak isteyen insanlara karavan seçenekleri sunmak. İmalatı gerçekleştirilen her karavanın yolardaki lastik izleri çoğaldıkça, kurumun enerjisi ve gücü de bu doğrultuda çoğalmaktadır. Farkındayız ki duygu ve yaratıcılığın olmadığı üretim, fabrikasyon olmaktan öteye gidememektedir. Buradan yola çıkarak Spasa Karavan sadece karavan imalatı yapmamakta; baştan sona araştırma, tasarlama, tedarik, üretim alanlarında müşterisi ile yol almaktadır. Sonuç olarak ortaya bir karavan değil sürecin kendisi ortaya çıkmaktadır. Bu süreçte hayaller, yaşamlar, maceralar, heyecanlar, keşifler, başka dünyalar yer almaktadır.

Spasa Garage atölyemiz sadece bir çalışma ortamı olarak tasarlanmamıştır. Fikir ve tecrübe paylaşımı için bizimle olduğunuzda aroması kuvvetli kahveniz, çayınız sizi beklemektedir…

Hem karavan imalat süreci böylelikle kendi iç enerjisi ile kendine has olmakta, hem kurum hem de müşteri daha yollara çıkmadan yaşanmışlıklarla yol almaktadır.

İmalat süreci butik olup, kişiye özel, yapılacak seyahatin coğrafi ve fiziksel ihtiyaçlarına karşılık verecek şekildedir. Kendi yaşantılarında yolda olmayı seçen insanlara uzmanlık bilgisi ile hizmet sunmaktadır.

Alanında edinmiş olduğu mobilya imalatı tecrübesi ile, karavan içi alan tasarımında kişiye özel geniş bir yelpazeye sahiptir. Dar alanda en geniş kullanım seçeneklerini sunarak, kıvrımlı (bombeli) karavan içi mobilya ile kullanışlı ve seyahat güvenliği sağlayan yaşam alanları oluşturmaktadır.

Elektrik, elektronik, mekanik ve su tesisatı işlemleri kurumun bünyesindeki uzman personeli ile gerçekleştirilmektedir. Böylelikle tek bir atölye ortamından gerçekleşen imalat sürecinde yeni fikir üretimine sorun çözümüne yönelik yaratıcı ve hızlı çözümler üretilmektedir.

Kurum, imalat sürecinde ilke edindiği çevre duyarlılığı gereği, geri dönüşüm, yenilene bilinir enerji alanlarında seçenekler sunmaktadır. Üretmeden tüketmenin, ekosistem olarak bütün dünyaya geri dönüşünün olumsuzluklarının farkında olarak, kurum bu alanlarda hassasiyet gösterilmektedir. Karavan imalatında kullanılan ağaç malzemelerin uzun vadede dünyamıza geri kazanılması için düzenli olarak fidan ekip faaliyetlerine maddi destek sunmaktadır. Dikiminde maddi destek sunulan fidan sayısını ilgili sekmeden takip edebilirsiniz.

bottom of page